Canadese ganzendrama op de Veilingroute

Geplaatst door Westlanders.nu op 22/06/2019 20:14 - Gewijzigd op 22/06/2019 22:07

Honselersdijk 22.06.2019 - De brandweer van Honselersdijk werd zaterdagavond om 19:10 uur opgeroepen voor een dier in nood aan de Veilingroute.

Een koppel Canadeze ganzen was de Veilingroute overgestoken waar vroeger de Zandheullaan liep, maar werden per ongeluk aangereden door een wagen van de wegwerkers die daar zaterdagavond aan de slag wilden gaan.

Foto archief

Vijf ganzen vonden direct de dood en een zesde vluchtte gewond weg. De dierenambulance werd hierover gebeld, maar aangezien de gewonde vogel in het water zat moest de brandweer ter plaatse komen. Die hebben de gans uit het water gehaald, waarna deze naar vogelopvang De Wulp in Den Haag is gebracht.

De vijf dode ganzen gaan naar de destructie. Het is nog maar de vraag of de gewonde gans het overleeft. De brandweer heeft daarna het wegdek schoongespoten om te voorkomen dat meeuwen er alsnog zouden landen met kans te worden aangereden.