Voorlopige uitslag verkiezingen Europees Parlement

Geplaatst door Westlanders.nu op 27/05/2019 03:38 - Gewijzigd op 27/05/2019 03:53

Westland 27.05.2019 - In Westland zijn de verkiezingen voor het Europees Parlement afgesloten met een opkomstpercentage van 43,0.

Bij de verkiezingen in 2014 bedroeg het opkomstpercentage 38,6. Met name de laatste twee uur kwamen nog veel mensen even stemmen. De uitslag is bijna hetzelfde als 4 jaar geleden; CDA blijft op 1 gevolgd door VVD en op 3 Forum voor Democratie die het stokje van de PVV overneemt. PvdA staat op 4.

Voorlopige uitslag verkiezingen Europees Parlement

Lijst

Partij

Aantal stemmen

Percentage

1

Democraten 66 (D66)

1.557

4,5

2

CDA-Europese Volkspartij

7.854

22,5

3

PVV (Partij voor de Vrijheid)

1.428

4,1

4

VVD

7.129

20,4

5

SP (Socialistische Partij)

490

1,4

6

P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten

3.929

11,3

7

ChristenUnie-SGP

1.989

5,7

8

GROENLINKS

1.482

4,2

9

Partij voor de Dieren

913

2,6

10

50PLUS

1.498

4,1

11

JEZUS LEEFT

49

0,2

12

DENK

107

0,3

13

De Groenen

28

0,1

14

Forum voor Democratie

5.969

17,1

15

vandeRegio & Piratenpartij

37

0,1

16

Volt Nederland

407

1,2

Totaal aantal geldige stemmen: 34.930

Blanco stemmen: 64

Ongeldige stemmen: 62

De gemeente Westland heeft ruim 108.800 inwoners, waarvan er 81.383 kiesgerechtigd zijn.

Vervolg

De gemeente Westland neemt deel aan het landelijke experiment centraal tellen. Dit houdt in dat het tellen van de kandidaten voor het Europees Parlement niet donderdagavond op de stembureaus heeft plaatsgevonden, maar op 27 mei centraal gebeurt. Plaats van handelen is sporthal De Pijl in Naaldwijk, aanvang 8.00 uur. De telling is openbaar.

De gemeente maakt de definitieve uitslag van de Europese verkiezingen bekend door publicatievan het officiële proces-verbaal, zo spoedig mogelijk nadat dit is gemaakt. Naar verwachting is dat op 27 mei rond 14.00 uur.

Uitslag Europese verkiezingen in Maassluis

In Nederland, en dus ook Maassluis, werd donderdag 23 mei 2019 gestemd voor de verkiezing van de Nederlandse leden van het Europees Parlement. De stemmen zijn geteld en de uitslagen zijn bekend. De opkomst in Maassluis was 40,28 procent.

Uitslag

De uitslag van de verkiezing voor het Europees Parlement 2019 in de gemeente Maassluis:


 EP 2019 EP 2014 
Partij%Stemmen%Stemmen
     
Democraten 66 (D66)4,94%49711,38%1028
CDA - Europese Volkspartij13,83%139116,12%1457
PVV (Partij voor de Vrijheid)4,55%45819,56%1768
VVD15,45%155413,78%1245
SP (Socialistische Partij)3,10%3129,28%839
P.v.d.A./Europese Sociaaldemocraten17,55%17669,58%866
ChristenUnie-SGP6,28%6326,51%588
GroenLinks5,34%5373,29%297
Partij voor de Dieren3,40%3423,88%351
50PLUS5,25%5284,55%411
Jezus Leeft0,18%180,20%18
DENK4,17%420  
De Groenen0,08%80,18%16
Forum voor Democratie14,49%1458  
vandeRegio & Piratenpartij0,13%130,70%63
Volt Nederland1,26%127  
Aandacht en Eenvoud  0,04%4
Anti EU(ro) Partij  0,29%26
Artikel50  0,49%44
ikkiesvooreerlijk.eu  0,06%5
IQ, de Rechten-Plichten-Partij  0,02%2
Liberaal Democratische Partij  0,10%9
     
Totaal geldig 10061 9037
Blanco 14  
Ongeldig 18  
Totaal uitgebrachte stemmen 10093  
Kiesgerechtigden 25055  
Opkomstpercentage 40,28% 

 

Uitslag verkiezingen Rotterdam waar ook Hoek van Holland onder valt.

Op 23 mei 2019 was de verkiezing van het Europees Parlement. De voorlopige uitslag van Rotterdam is als volgt:
 
Voorlopige uitslag verkiezing Europees Parlement in Rotterdam
 
Aantal kiesgerechtigden in Rotterdam: 460.765
Aantal uitgebrachte stemmen: 154.932
Aantal blanco stemmen: 368
Aantal ongeldige stemmen: 683
 
De totale opkomst voor de verkiezing van het Europees Parlement 2019 in Rotterdam is: 34%. De opkomst in 2014 was in Rotterdam 28,3%.
 
De definitieve uitslag van de verkiezing van het Europees Parlement in Rotterdam wordt op dinsdag 28 mei om 10:00 uur bekend gemaakt door het hoofdstembureau van Rotterdam.