Kantoorgebouw wordt onderkomen voor 340 arbeidsmigranten

Geplaatst door Westlanders.nu op 12-05-2021 14:36 - Gewijzigd op 12-05-2021 14:46

Honselersdijk 12.05.2021 - Het college is voornemens wethouder Abee te machtigen om een aanvullende overeenkomst met aanvrager te ondertekenen


voor het vestigen van arbeidsmigranten in het (voormalige) Horti Business Center aan de Jupiter.

Het bestaand kantoorgebouw aan de Jupiter 400-475 te Honselersdijk, op de hoek van de Middel Broekweg met de Veilingroute, wordt omgevormd tot logiesgebouw voor de huisvesting van maximaal 340 arbeidsmigranten, inclusief de bijbehorende buitenruimte.

Tevens moeten dan twee bruggen worden aangelegd, die zorgen voor een rechtstreekse verbinding met de Middel Broekweg en voor gescheiden verkeersstromen. De vergunning wordt verleend voor de duur van 20 jaar. Met het verlenen van deze vergunning levert het college een substantiële bijdrage aan de opgave voor de huisvesting van arbeidsmigranten in Westland.

Reacties (39 reacties geplaatst)

De plaspoelpolder is voor meer dan de helft lege kantoren. Dat moet toch te renoveren zijn, voor starters een gedeelte, voor arbeidsmigranten een beetje ook. Bestemmingsplan aanpassen aan de nieuwe werkelijkheid, een buslijn naar het Westland erbij, het zou toch helpen, of niet?

Wat zijn we weer goed bezig. En daarmee bedoel ik niet de Poolse medewerkers in het Westland.
Alsof zij het beleid bepalen..denk na.
De gemeente Westland is een grote speler in deze, ze werken graag mee aan oplossingen omdat ze ook vanuit Den Haag een reprimande hebben gehad.
Denk na, dat handjevol westlanders dat in de tuin wil werken..die werken niet van 600 tot 1800 uur.
Wel eens dat er flink misbruik wordt gemaakt van onze sociale voorzieningen. Ook dat hebben wij te danken aan den haag en de gemeente Westland. In de huurhuizen wordt onderverhuurd, wonen met 2 gezinnen in 1 huis. Vrouw en man samen staan allebei apart ingeschreven, krijgen allebei sociale huurwoning en 1 wordt er onderverhuurd aan 5 Polen. Er wordt nauwelijks gecontroleerd. Ga zo maar door. Arts verklaart in Polen iemand ziek, tegen betaling. Vervolgens wordt er in Polen gewerkt of vakantie gehouden. De trukendoos is oneindig.
Maar dan, de Nederlandse werkgever. Die haalt steeds meer Polen naar Nederland, belooft ze een baan, woning en dus een goed leven. Totdat hij/ zij er hier achterkomt dat ze zwaar en lang werk moeten doen. Uitgespuugd worden door de westlanders. Wonen in een omgebouwde kantoorunit. Met willekeurig uitgekozen door het arbeidsburo iemand met wie ze de woning moeten delen die ze niet kennen. If als stel een derde bewoner toegewezen krijgen. Dus het lijkt allemaal zo mooi, maar verdiep je eens meer en zie de logica eens in. Als ik een pool was zou ik hetzelfde doen. Net als de Hollanders die in Spanje wonen, die overigens ook uitgespuugd worden door de Spanjaarden zelf....

Het is 1 grote kliek , degene die van deze mensen profiteren hebben geen last van deze arbeiders , maar zadelen de gemeenschap op met de problemen , werken voor een knaak en een bounty !!!

Ik ben gewend om te werken en ook op zaterdag. Ik werk al vanaf mijn 13e. Niets mis mee. Tegenwoordig studeren ze tot hun 30e en als ze klaar zijn en geen werk vinden gaan ze niet in de tuin werken omdat dat beneden hun niveau is.

Zijn de vergunningen(omgeving) al geregeld en is er al een aanvraag gedaan voor meer politie

Kees je hebt helemaal gelijk.

Beste Kees, dat is niet de schuld van die Poolse mensen....de politiek heeft ervoor gezorgd dat dit mogelijk is en uitzendbureaus maken hier dankbaar gebruik van. Zolang je een politiek hebt die de komende jaren nog minimaal 1 miljoen migranten naar NL wilt halen wordt dit de normale gang van zaken, ongeacht de consequenties voor de lokale bevolking.

Er zijn echt nog wel Nederlanders die in de kassen willen werken maar leuk is dAt niet meer omdat al je collega's Pools zijn.
Zelf ook jaren in de kassen gewerkt maar zou het nu ook niet meer willen.
Maar Nederlanders worden niet eens meer aangenomen, Polen bieden de tuinders financiële voordelen.

De populatie Westlanders/ honselersdijkers is wel dalende. De Polen gaan hier de overhand krijgen.

Wat een goed plan, ook handig. Als je fiets is gejat kan je hem daar terugvinden.

Een hoop commentaar maar de waarheid is; dat we gefaald hebben met de eerste golven van arbeidsmigranten.

Als we 50 jaar geleden nou gewoon de polen hadden gehaald ipv islamitische/arabische werknemers, onze steden er nu heel anders uit zouden zien.

Bij mij weten krijgen deze arbeiders gewoon een minimum loon. Er wordt wel veel door de Uitzendbureau ingehouden op het loon .Zoals met 4 man in een auto Vlaardingen De Lier is vijf Euro per dag had ik gehoord.

Alvast welkom! Als ik moet kiezen tussen Noord Afrikanen of Polen dan weet ik het wel. De gemiddelde Pool werkt harder en is slimmer dan de gemiddelde Westlander.

Inderdaad waar blijven de huizen voor onze Westlandse jongeren Zij kunnen geen sociale huur of koopwoning krijgen Zij moeten maar bij hun ouders blijven wonen Doet daar eens iets aan College Alles voor die tuinbouw ,die hier allang niet meer thuis hoort Zij veroorzaken grote problemen Doordat zij goedkope arbeids krachten nodig hebben Daardoor moeten er dure oplossingen gevonden worden Waarom die tuinbouw niet verplaatsen ,naar gebieden ,zoals Dinteloord Ruimte in overvloed Dan kan er eindelijk gebouwd gaan worden voor onze kinderen Van familie's die hier al eeuwen wonen
Ik steun het hele goede iniatief van de Westland Verstandig jongeren ,die een petitie aan de wethouder aan bieden Laat het college daar is naar luisteren Ik zeg hier ,eigen volk eerst

Ik mis alleen nog een islamitische school in het westland als die er ook komt is onze gemeente toch helemaal kompleet. O nee ik mis nog al die hagenaars die onze westlandse huur huizen krijgen.

Wat een kortzichtige reacties weer. Beetje standaard op westlanders.nu

mijn nederlandse collega's werken niet op zaterdag en 80% van hen gaat om 12.30 uur naar huis, niemand blijft daar tot 18.00 uur !!!! Op feestdagen zijn ze natuurlijk thuis. Dus hoe kunnen ze werkende migranten vervangen ??? Wie doet er 6 dagen per week 50 uur over ??? Wie zou ze niet aan het werk houden, agentschappen ??? Omdat ze niet eens meer blijven, komen ze zaterdag niet binnen als de kas ze nodig heeft want er is een tekort aan mensen !!!

Dit is juist een perfect oplossing, geen arbeidsmigranten in onze woonwijken, maar op een plek waar ze werken! Hierdoor zijn starterswoningen of oudere huisjes beschikbaar voor de starters, en niet voor de arbeidsmigrant Supermarkt er onder en we hebben 340x minder last van ze!

Waarom niet eerst de jongeren/westlanders mogelijkheid bieden hier een woonruimte te huren voor een normale huurprijs... het is onmogelijk om een huis te kopen/huren, vooral als je alleen bent...

Dankewel gemeente Westland! Goede besluit!

Goh wat een verrijking.

Wanneer wordt er eens naar de Westlanders geluisterd?

Onder het mom Nederlanders willen niet werken wordt al jaren dit arbeidsmigranten sprookje voorgehouden. Doordat de uitzendbureaus de regels beïnvloeden en ook het netwerk hebben gebeurt dit. Als je als Nederlands ingezetene wil werken in de tuinbouw ben je sowieso niet interessant en kansloos. De oost-europese arbeidsmigranten huren namelijk ook woningen van de uitzendbureaus daarnaast betalen ze soms ook kosten voor vervoer naar hun werk aan het uitzendbureau. Dit alles bij elkaar zorgt voor een behoorlijke marge voor de uitzendbureaus. Deze kunnen ze weer inzetten voor nog scherpe tarieven of natuurlijk meer winst. Dit is absoluut verdringing van de lokale bevolking van de arbeidsmarkt, want er zijn nog steeds mensen die wel willen werken in de tuinbouw of productiesector. Feitelijke profiteren eigenlijk alleen de werkgevers in de tuinbouw en de uitzendbureaus hiervan. De Nederlandse staat en dus wij ook hebben hier maar weinig aan. Zoals we hebben kunnen lezen van de week betalen de oost-europese arbeidsmigranten maar weinig belasting, daarnaast geven ze ook heel weinig uit en blijven maar kort in Nederland. Ik maak mij denk ik terecht zorgen over de vele Nederlandse medewerkers op de veiling. Ik denk dat er nog veel meer mensen die onder minimumloon verdienen zullen worden wordt vervangen door arbeidsmigranten uit dit migrantenhotel.

"Het is een heel goed idee" dat alle arbeidsmigranten geconcentreerd zijn op één plek ... ik en mijn stel wonen nog steeds met 4 mensen en een van de Poolse mannen brak onze gesloten deur op een vrije dag (donderdag) nacht !! De volgende ochtend werkten we moe van 06.00 uur tot 18.00 uur, maar niet omdat we aan het feesten waren! En het kantoor doet niks, want de man gaat naar zijn werk, hij is alleen dronken op zijn vrije dagen (woensdag, donderdag thuis) ... Helaas moesten we met meer gelijkaardige mensen leven !!!!

Het koppelen van wonen en werken is een gouden formule

Prima plek beganegrond een supermarkt helemaal top

Ik moet zowat op cursus om iemand te verstaan hoeveel Nederlanders lopen al jaren in de ww of bijstand ik zou eerst die maar eens aan het werk zetten en er lopen er genoeg die geen zin meer hebben

buiten de rand van de infrastructuur ... Hoeveel kilometer ben je verwijderd van de dichtstbijzijnde supermarkt of ander winkelcentrum? Niemand denkt dat deze mensen zoveel aan onze winkels uitgeven om de economische index te verhogen ... maar als ze worden uitgesloten, zal het land dat inkomen verlagen, want na 12 uur werken stapt niemand in de bus en gaat winkelen. Nog een vraag, hoe kopen ze eten ?! ...

Uitkeringen naar beneden doen
Hier in nederland dan gaan ze wel werken voor hun geld die Hollanders
dan kan dat volk weer terug
Waar ze vandaan komme

Zet die migranten op de verdilaan en bij Jumbo Naaldwijk. Wij hoeven ze niet. Het is nu al of ik mij in Polen begeef.

Wat hebben we aan kanslozen bedrijven die alleen maar migranten in dienst willen nemen. Stoppen daarmee. Zet dan je bedrijf in Polen neer.

Migranten weg.

En wat krijgen de Honselersdijkers,....een taalcursus Pools en Hoofdpijn. Zij moeten maar zien.

Nou mensen koop allemaal een bouvier want je spullen zijn niet veilig.

Wordt wel steeds gezelliger in Honselersdijk.

En de Westlanders wat wordt daar voor gedaan, zij krijgen alleen maar woningen van 3,5 a 4 ton

Goede zaak ! Bij mij op de dam mag het niet, in een leeg pand goede oplossing!

Zo zo hebben de migranten het weer voor elkaar. In De Lier ook al 900 migranten op een park met alles erop en eraan op de oostbuurt.

De Westlanders hebben het nakijken....

Oh oh wat fijn zeg. Wij Honselersdijkers zijn zo blij met nog meer Polen in ons dorp. Het lijkt nu al of ik mij in Polen bevind.

Altijd maar die migranten nooit wordt er wat betaalbaars voor Westlanders gerealiseerd. Ben het spuugzat.

Maasdijk, Honselersdijk, wanneer is Naaldwijk eens aan de beurt om woonruimte voor deze hardwerkende mensen te creeren? Of willen onze “bestuurders” deze mensen niet te dichtbij hebben? Schande!

Ik dacht dat we duurzaam wilde worden.
Dus krimp en relax leven inplaats van geld en nutteloze bedrijfjes neerzetten die dan alleen kunnen draaien op arbeidsmigranten.

Mooi idee, maar logischer wijs zou je toch eerst een paar 100 westlanders de tuin injagen, genoeg werkeloze westlanders, en ze betalen overal belasting voor. Win win situatie.

Ik schud alleen mijn hoofd maar maak er huizen van voor onze eigen westlandse jongeren erg weer

Plaats een reactie

U bent vrij om te reageren met behoud van respect en fatsoen. Kleineren is not done. Alle geplaatste reacties worden een paar keer per dag nagekeken en zijn niet direct zichtbaar. Dus even geduld aub.