Muziekvereniging Rotterdam aan Zee winnaar “Club van het Jaar”

Geplaatst door Westlanders.nu op 18/06/2019 09:10 - Gewijzigd op 18/06/2019 09:16

Hoek van Holland 18.06.2019 - De winnaar in de categorie cultuur van de verkiezing “Club van het Jaar” in Rotterdam is Muziekvereniging Rotterdam aan Zee uit Hoek van Holland.

Het bijzondere verhaal van de club zorgde ervoor dat zij zich konden nomineren. Al vroeg in de verkiezing bleek dat deze vereniging kon rekenen op de sympathie van de Rotterdamse stemmers. De overgrote meerderheid aan stemmen maakte het de jury erg makkelijk om Rotterdam aan Zee te kronen tot cultuur winnaar in de gemeente Rotterdam.

Trots!

Voorzitter Martin Aalbregt vernam de uitslag, niet alleen via een officiële melding maar ook via diverse enthousiaste leden die zelf de uitslagen nauwlettend in de gaten hielden: “We zijn harstikke trots. We doen niet alleen onze best om goed muziek te maken maar hopen ook dat mensen buiten de club zien dat we hier heel veel plezier in hebben. Muziek maken met elkaar en daar samen plezier in vinden gaan hand in hand.

Dit gaat niet alleen op voor de bekende Rotterdamse sportclub maar ook voor onze vereniging. We willen iedereen bedanken die op onze vereniging gestemd heeft en feliciteren ook Aikido Rotterdam Tenchigowa de winnaar in de categorie sport.” In het provinciale deel van de verkiezing is de vereniging geëindigd als vierde in de top tien van de provincie Zuid-Holland. 

Vereniging in iedere zin van het woord

Rotterdam aan Zee is club van het jaar omdat ze een echte vereniging is in iedere zin van het woord. Aan de buitenkant zien mensen gedisciplineerde muzikanten die vol enthousiasme en op een eigentijdse en bevlogen manier een “lekker poepie” muziek maken. Intern is RaZ net een mini-maatschappij, waarin net als in de echte maatschappij allerlei processen en beleidsterreinen gaande zijn. Zoals het besturen van de club, omgaan met verschillen en belangen, relaties tussen mensen, het (muzikaal) opleiden, voorspoed en tegenslag en samenwerken met andere verenigingen en cultuurbeoefenaars. Er heerst binnen de vereniging een sterke binding tussen jong en oud.

Allerlei generaties zijn lid van de vereniging en voor iedereen is er een plekje. Het is mooi om te zien dat jong en oud met elkaar samen muziek maken en samenwerken om elkaars talenten te ontwikkelen. De vereniging staat twee keer per jaar garant voor een heerlijke avond uit. Op het programma staan altijd bijzondere onderdelen met gastoptredens uit andere cultuur disciplines, zoals dans en zang. De vereniging bestaat naast een Jeugdorkest en een Concert Band uit een Show & Marching Band, deze geeft straatoptredens in o.a Duitsland en Frankrijk en is, vrij recent, samen met de Concert Band op tournee geweest in Engeland.

Lid worden

Ook zin om muziek te maken? Kom eens langs op één van onze repetities. Er wordt wekelijks gerepeteerd in het Huis van de Wijk, Mercatorweg 50 te Hoek van Holland. Kijk op www.rotterdamaanzee.nl voor alle repetitietijden en hoe lid te worden.