Reeks inbraken in Schipluiden

Geplaatst door Westlanders.nu op 19/12/2012 11:34 - Gewijzigd op 19/12/2012 16:28

Schipluiden 19.12.2012 update - In de nacht van maandag 17 op dinsdag 18 december werd in een aantal woningen in Schipluiden ingebroken. De politie stelt een onderzoek in en is daarbij op zoek naar getuigen.

Bij een woning aan de Holierhoek werd het slot geforceerd en ingebroken. Bij een woning aan de Dr. F.H. Rejnderslaan werd eveneens een slot geforceerd en ingebroken. Bij een woning aan de Meerkoetlaan en de Kasteellaan bleef het bij een poging omdat de bewoonster de dader betrapte en in het andere geval de inbreker(s) niet in de woning kon(den) komen. Ook bij een woning aan de Seringenstraat bleef het bij een poging. In de nacht van dinsdag 18 op woensdag 19 december werd er in geen enkele woning ingebroken.

Buurtonderzoek

De politie startte direct een buurtonderzoek en medewerkers van de Forensische Opsporing (FO) onderzochten de woningen op sporen.

Oproep getuigen, bel de politie!

Heeft u informatie die de politie kan helpen bij het opsporen van de dader(s)? Neemt u dan contact op met de recherche van politiebureau Westland via 0900-8844. Liever anoniem? Bel dan met Meld Misdaad Anoniem op nummer 0800-7000.

Let op! Woninginbraakgolf in Midden-Delfland(18-12-2012)

Inwoners en ondernemers worden gevraagd preventieve maatregelen te nemen en mee uit te kijken.

Helaas hebben wij geconstateerd dat de afgelopen week veelvuldig is ingebroken in woningen in Midden-Delfland. In de afgelopen dagen is Schipluiden getroffen door een aantal woninginbraken. Daarom willen wij door middel van deze extra nieuwsbrief aandacht besteden aan deze schrikbarende stijging.Op de volgende locaties is er de afgelopen nacht ingebroken:

 • Inbraak woning tussen 17-12-2012 21.45 uur en 18-12-2012 07.45uur op de Holierhoek 2636EK te Schipluiden.
 • Inbraak woning, tussen dinsdag 18 december 2012 24.00 uur en 07:30 uur. Gepleegd aan de Dr. F.H. Reijnderslaan, 2636CA Schipluiden.
 • Op dinsdag 18 december 2012, omstreeks 05:00 uur, heeft er inS chipluiden aan de Meerkoetlaan 2636ER een inbraak in een woning plaatsgevonden.

 

Eerder deze maand zijn op de volgende locaties ingebroken:

 • Op 10 december 2012 werd tussen 17:00 en 19:00 uur in een woning aan de Noordhoornseweg 2635CG in Den Hoorn ingebroken. Via raam aan de voorzijde kwam men de woning binnen. Diverse sierraden zijn weggenomen.
 • Op 10 december 2012 werd tussen 08.00 uur en 18.00 uur ingebroken in een woning aan de Paulus Beelaertslaan 2636HR in Schipluiden.
 • Inbraak werd gepleegd aan de achterzijde van de woning.
 • Inbraak in woning op 08-12-12 omstreeks 21.00 uur aan de Zwethkade Zuid 2635CW in Den Hoorn. Binnen gekomen via raam van de bovenverdieping. 2 verdachten zijn vertrokken op scooter.
 • Op donderdag 6 december 2012 tussen 18:00 uur en 23:40 uur is er ingebroken in een woning aan de Hof van Delftstraat, 2635EH in Den Hoorn gemeente Midden Delfland.
 • Woninginbraak gepleegd op 6/12/2012 tussen 08:30-18:30 uur. Den Hoorn Harnaskade 2635CA.

 

Wij spreken van een schrikbarende stijging, omdat ten opzichte van voorgaande jaren het aantal inbraken in onze gemeente afnam. Het lijkt er op dat onze gemeente momenteel in de smaak gevallen is bij inbrekers. Laten we daarom allemaal, gemeente, politie, buurtpreventie, u en uw buren, goed opletten de komende dagen. Deze keer is Schipluiden getroffen, maar inbrekers verplaatsen zich snel. Dus daarom geldt deze mededeling ook voor Maasland en Den Hoorn.

 Preventie is een effectief middel om woninginbraken te voorkomen. Wij willen u daarom de volgende preventietips meegeven:

 • Als u s’avonds weg bent, zorg er dan voor dat inbrekers dit niet merken. Doe de verlichting aan in en om het huis om zo de inbreker te laten afschikken.
 • Sluit alle ramen en deuren ook wanneer u maar even weg bent, bijvoorbeeld wanneer u de hond uitlaat. Inbrekers weten namelijk hoe zij snel moeten handelen en dit is in een paar minuten gebeurd.
 • Wanneer u voor een langere periode weg bent, zorg ervoor dat de brievenbus niet volloopt, geen verdorde planten in de vensterbank staan en zo min mogelijk waardevolle spullen in huis zijn. Vraag aan uw buren of een kennis u hierbij te helpen.
 • Inbrekers hebben allerlei manieren om binnen te komen, ook via bovenramen. Bijvoorbeeld via een ladder of kliko komen zij gemakkelijk via een openstaande raam op de bovenverdieping binnen.
 • Leg geen waardevolle spullen in het zicht. Inbrekers komen vaak eerst langs om te kijken waar zij kunnen inbreken. Wanneer er veel waardevolle spullen liggen is de kans groot dat zij het gemikt hebben op uw huis.

Woninginbraken hebben een hoge prioriteit bij de gemeente Midden-Delfland. Ook u als burger kunt uw bijdrage leveren. Als eerste kunt u zelf preventiemaatregelen treffen en ook uw kennissen van de preventiemaatregelen op de hoogte stellen. Ten tweede vragen wij u om alert te blijven op verdachte zaken en deze direct door te geven aan de politie via het alarmnummer 112. Als laatste vragen wij u ook indien u getuige bent geweest van een woninginbraak dit te melden bij de politie via 0900-8844.

Kortom, help samen met de politie en gemeente uw omgeving veilig te houden!