Situatie rondom verkeersoverlast Veilingweg

College Westland

De Lier 04.11.2021 - Op 12 augustus heeft de fractie Westland Verstandig collegevragen gesteld over de verkeerssituatie op de Veilingweg in De Lier.

Ingevolge artikel 42 van het Reglement van Orde informeren zij u als volgt.

Inleiding
Onze fractie wordt benaderd door bewoners van woningen aan en rond de Veilingweg in De Lier. De bewoners daar ervaren overlast van te snel rijdend verkeer – er mag 50 km gereden worden maar snelheden van meer dan 80 km komen vaak voor – terwijl voorts sprake is van een soort doorvoer naar het Handelscentrum Westerlee van vele vrachtwagens. Ook op het binnen de bebouwde kom gelegen vrachtwagenparkeerterrein staan vaak vrachtwagens met draaiende motoren. Hierover zijn al diverse klachten ingediend maar er gebeurt maar niets.

Op recente contacten met de Gemeente is in het geheel niet inhoudelijk gereageerd. Daarbij komt dat de TomTom vrachtwagens nog steeds over de veilingweg naar Westerlee stuurt. Bij de kruising met de Cramerlaan staat een bord dat er sprake is van een doodlopende weg. Het gevolg is dat de vrachtwagen moeten keren en dat gebeurt zowel overdag als midden in de nacht. Ondanks verzoeken tot handhaving gebeurt er niets.

Vraag 1
Waarom wordt er niet beter gecommuniceerd met de betreffende bewoners die klachten hebben over de verkeersituatie bij en rond de Veilingweg?

Antwoord 1
Er is diverse malen met de betreffende bewoners gesproken en er zijn naar aanleiding hiervan een aantal maatregelen genomen die binnen d e bevoegdheden van de gemeente liggen. Voor de overige zaken is aangegeven welke procedures gevolgd kunnen worden. Het streven is altijd tijdig en volledig te communiceren met bewoners, zo ook met deze specifieke bewoners. We zullen er scherp op toezien dat ook in de toekomst de communicatie met deze bewoners zorgvuldig en doelmatig blijft.

Vraag 2
Is het College bereid om het vertrek en het aankomen op de vrachtautoparkeerplaats beter te regelen?

Antwoord 2
De inrichting van het parkeerterrein maakt dat de parkeerbeweging zelf goed uit te voeren is. Het huidige terrein voldoet bovendien aan alle wettelijke eisen betreffende bestemmingsplan en geluidsnormen. Hiermee is door de gemeente de situatie optimaal ger egeld; er zijn geen verdere verbeteringen mogelijk.

Vraag 3
Kan het College contact opnemen met TomTom om ervoor te zorgen dat de Veilingweg niet meer als doorgaande route wordt bestempeld?

Antwoord 3
Voor het bord met de tekst ‘doodlopende weg’ dat op de Veilingweg voorbij het kruispunt met de Burgemeester Cramerlaan staat is een verkeerbesluit voorbereid. Naar verwachting wordt dit binnen een half jaar doorgevoerd in de navigatiesystemen, waaronder TomTom. Het (doorgaande) verkeer zou dan moeten afnem en. Het kan natuurlijk wel zo zijn dat lokaal bekend vrachtverkeer nog gebruik blijft maken van deze weg.

Vraag 4 Is het College bereid om met de omwonenden in gesprek te gaan om de nu bestaande overlastsituatie te beëindigen?

Antwoord 4 Er is diverse malen met de betreffende bewoners gesproken. Indien er behoefte is aan een vervolggesprek dan is dit uiteraard mogelijk.

Reacties (10 reacties geplaatst)

Ik rij 3 a 4 keer in de week over de Veilingweg met de vrachtwagen om te laden bij een tuinder. Dat kan s'morgens, rond de middag of einde van de dag zijn. Ik ervaar daar weinig tot geen hardrijdende auto's of veel doorgaand verkeer. Ik snap niet dat daar overlast ondervonden word, maar ja tegenwoordig heeft men overal last van en klaagt over van alles en nog wat.

Beste A4, dus jij vindt het normaal dat ze hier met 70 tot 80 km binnen de bebouwde kom langs scheuren? Onze kinderen willen hier veilig oversteken naar de skatebaan. Maar moeten dan eerst een snelweg oversteken! Ik vind het niet normaal maar de gemeente, politie, boa en A4 vinden dit wel normaal.

Patrick u rijdt overal 30 in de bebouwde kom en niet bij ons maar ergens anders maakt het niet uit

Het parkeerterrein voldoet aan alle wettelijke eisen? Er staan meer vrachtwagens van bedrijven die zelf totaal GEEN eigen terrein hebben en buitlandse vrachtwagens. En het terrein ligt op 20 meter afstand van de particuliere huurwoningen met enkel glas. Dit kan nooit wettelijke goed gekeurd worden, behalve in De Lier.

Ze scheuren met hoge snelheden over de Veilingweg. Terwijl er een oversteek is voor de kinderen naar de skatebaan. Het moet waarschijnlijk eerst goed fout gaan voordat er echt wat wordt gedaan aan het verbeteren van de veiligheid voor de kinderen en fietsers.

Contact opnemen met TomTom…
Google Maps zou handiger zijn…daar maken veel meer mensen gebruik van.

Omdat het in het weekend vaak druk is bij Lyra. Had er een hele slimme wethouder bedacht dat er extra parkeerplaatsen bij moesten komen. Dit was zo geregeld bij de gemeente, even een tijdelijke vergunning en klaar. We hebben extra parkeerplaatsen voor de bezoekers van Lyra. Kosten zijn voor de burgers. Maar tegelijkertijd had de gemeente alle bewoners belooft dat zij een oplossing zouden zoeken voor het vrachtwagenparkeerterrein. Zij klagen al 10 tallen jaren over de overlast met name s-nachts. En nu 2 jaar verder zijn we niet 1 stap vooruit gekomen. Vrachtwagens komen dag en nacht aan inclusief motor geluiden en er is geen parkeerverbod op de Veilingweg. Dus wordt er nog steeds elk weekend op de openbare weg geparkeerd.

Zo deze zinloze vragen zijn ook weer beantwoord! Alles is/was dus al goed geregeld. WV weer bedankt voor verspilling van gemeenschapsgeld!

Ze bouwen het hele westland vol huizen inwoners dus dat verkeer neemt ook toe logisch of niet

Vracht auto’s gebruiken vaak Sportlaan veiling om binnen door naar de veiling te rijden zowel westerlee als naar de bloemenveiling zet bij de ingang van de lier een bord neer verboden voor vracht auto’s de buitenlandse vracht verkeer gaat ook over de kijckerweg naar de veiling een bord begrijpen ze wel als het goed is maar een bord met geschreven voor verboden vracht auto’s niet